Makinat ne autostrade


Dionis Xhafa

I shikoj si “vrapojne” makinat ne autostrade, turren ne rruge,

neper Durres shkojne, me pas ne Bari dhe Itali e Europe shperndahet njerezia,

e makinat ecin ne kete nate dimri te cmendur me erera te renda,

eee sa me ngjajne automjetet me njerine se edhe njeriu ecen packa se mund te jete tmerr, frohte, erresire.

…ecen njeriu si ruleta e fatit nder  udhe te pafundme, ne shi, terr e erresire.